top of page

Про нас

Заголовок 1

      Перша згадка про парохіальну школу в селі Підгірках належить до 1864 року. В школі навчалося 28 дітей.

1874 рік підтверджує існування народної школи, в якій навчалося 42 дітей.

1885 рік – однокласна школа.

1902 рік – створено двокласну школу, навчання велося німецькою та українською мовами.

1929 рік – створено трьохкласну школу.

В 1931 році для навчання дітей було відведено окреме приміщення та розпочато будову нової школи (через дорогу).

На 1910 рік в с. Підгірках п-ту Калуш була двокласова школа.

У 1925 році громада села купила землю при гостинці для будівництва школи і тут було відкрито школу та кооператив. Поряд почали будувати нову школу.
      У 1926—1930 роках війтом Підгірок був Микола Капець. За час його урядування і постала нова школа. У Підгірках діяв громадський комітет, який займався побудовою школи та збирав кошти для цього. Серед членів комітету були: Павло Капець, Микола Капець, війт; Здіслав Собота, дідич; Кипріян Боцян та інші.

    Вивчали у школі польську мову і географію, арифметику, природничі предмети, а також два рази в тиждень руську, тобто українську мову, і один раз — історію, щоб знати „який ми нарід, і хто у ньому був".

   З 1944 року школа у Підгірках Калуського району стала семирічною. Навчання учнів було двозмінне. В першу зміну навчались учні 1-4 класів, у другу — 5-7 класів.
        Педагогічний колектив Підгорецької семирічки очолив місцевий житель Гринів Михайло Іванович; завучем стала уродженка Київщини Коломиєць Ольга Петрівна.       

   З 1960 по 1999 рік школу в Підгірках закінчило 1179 учнів, з них 72 — отримали свідоцтва з відзнакою. 328 випускників підгорецької школи здобули вищу освіту у ВУЗах Івано-Франківська, Львова, Чернівців, Тернополя, Ужгорода, Києва...

bottom of page